ویژگی کار لوکور بوزیه :

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
2-    لوکور بوزیه: ( ویلا ساووآ) (Villa Savoye)

در پو آسی نزدیک پاریس قرار دارد و از معماری مدرن نشأت گرفته . طرح این ویلا نشانه مطالعات لوکور بوزیه که از طرح خانه ( دم اینو) آغاز شده و ما حصل آن تحت عنوان پنج نکته معماری مدرن تدوین گردیده. این 5 نکته عبارتند از:

 1- پیلوتی ها ( خانه ای بر فراز ستونهای مستقر) ساختمانی معلق در هوا ساخته می شود و فضایی سبز تا زیر خانه ادامه دارد. 2- باغچه های پشت بام یا گاردن روف: بتن مسلح امکان اجرای بام های یکدست را فراهم میکند. 3- پلان ازاد: تاکنون دیوارهای باربر از پی ها شروع شده یکی روی دیگری قرار گرفته و طبقه همکف و طبقات بالایی را به طور یکسان شکل داده اند. پلان در قید دیوارهای باربر بوده و بتن مسلح ، پلان آزاد را برای خانه ها به ارمغان می آورد. 4- پنجره های نواری: به طور مسلح انقلابی را در پنجره سازی ایجاد کرد. پنجره ها می توانند از یک طرف نما شروع و در طرف دیگر حرکت کنند. 5- نمای آزاد: ستونها و جرز ها در پشت نما و در داخل خانه قرار می گیرد . سقف ها ادامه پیدا می کنند تا یک سطح معلق را پدید آورند.  


برچسب‌ها: معماران معروف جهان
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 13 آذر 1396 ساعت: 1:44
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها